Posted by on 20/02/2018

Warsztat ZANURZENIE część 1

17-18 marca 2018, Warszawa

Wyjątkowe połączenie pracy z oddechem, ciałem i umysłem. Na mokro i na sucho. Zanurzenie w ciepłej i kołyszącej wodzie pozwoli Ci poczuć całe ciało, zlokalizować miejsca wyjątkowo spięte, świadomie rozluźnić je i uspokoić. Pomoże zintegrować trzy płaszczyzny – ciało, myśli i emocje. Ugruntowanie ciała za pomocą ćwiczeń stojących wykorzystujących mikroruchy oraz rozluźniony oddech przywróci równowagę i uwolni moc drzemiącą w przeponie.

Będziesz pracować nad miękkością i płynnością zarówno oddechu, jak i ruchu. Nad równoczesnym skupieniem i rozluźnieniem. Zanurzeniem i unoszeniem się. Stabilizacją i lekkością.

Warsztat poprowadzą Agata Bogusz oraz Tomasz Eichelberger.

Koszt dwudniowego warsztatu: 600 zł.
W celu rezerwacji miejsca wymagany jest bezzwrotny zadatek w wysokosci 200 zł. Zapisy mailowo na info@bluego.pl

Liczba miejsc: 8 (maksymalnie 10 osób).
Mała liczba uczestników pozwoli nam na indywidualny kontakt z uczestnikami warsztatu, możliwość poswięcenia każdemu większej uwagi i dostosowanie zajęć do potrzeb każdej z osób.

Przybliżony czas trwania zajęć:
Zajęcia sobotnie: 10 – 16 (z przerwą lunchową)
Zajęcia niedzielne: 12 – 18 (z przerwą)

 

Program:

Sobota 17 marca – na mokro (zajęcia na basenie)

Wprowadzenie:

Chwila medytacji z oddechem. Skupienie na chwili obecnej, na ciele, na myślach i emocjach. Wyciszenie. Przygotowanie do zanurzenia.

Część główna:

Wykorzystamy właściwości wody pozwalające ciału unosić się, stać się lekkim, szybować. Zanurzymy się głęboko w oddech, w przeponę, klatkę piersiową, w dół brzucha, a dalej w resztę ciała. Będziemy obserwować i czuć, napinać i rozluźniać, koncentrować się i swobodnie puszczać myśli, rozkładać na czynniki pierwsze i integrować, łączyć ciało, umysł i emocje w harmonijną całość. Zamkniemy oczy, zanurzymy uszy – w takiej ciszy za pomocą prostych technik relaksacyjnych oraz niewielkich, ale bardzo świadomych ruchów, będziemy eksplorować  siebie, przywracać równowagę, wzmacniać wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa i uwalniać moc. Kawałek po kawałku. W swoim tempie. Bez pośiechu.

Zakończenie:

Medytacja zamykająca. 15 minut w nowej przestrzeni. Ugruntowanie jej w sobie za pomocą oddechu.

 

Niedziela 18 marca – na sucho (zajęcia w studio jogi)

Wprowadzenie:

Ugruntowanie w ciele w prostych ćwiczeniach w pozycji stojącej. Ćwiczenia te są wspaniałą codzienną praktyką dbania o siebie. Zwrócimy w nich uwagę m.in na oddech (którym będziemy się zajmować w części głównej warsztatu) ale głównie na takie jakości jak miękkość i płynność ruchu w stawach.

Część główna:

Zajmiemy się szczegółowo procesem oddychania; od ustalania dobrej pozycji do ćwiczeń i osadzenia w ciele do odkrywania różnych przestrzeni brzucha i pleców masowanych przez przeponę. Pomówimy o oddechu brzusznym i szczytami płuc. Przejdziemy szczegółowo przez wszystkie fazy oddechu, będziemy je wygładzać i zmiękczać tak, aby nasz oddech zaczął przypominać oddech dziecka. Odkryjemy oddech jako narzędzie transformacji i źródło spokoju na co dzień.

Popracujemy w parach i indywidualnie nad odkrywaniem mocy oddechu i kontaktu z samym sobą.

Tempo i szczegóły programu zostaną dostosowane do waszych potrzeb, pytań i próśb.

 

Niezbędny sprzęt:

  • mata do jogi / karimata
  • pianka neoprenowa z długim rękawem oraz nogawkami (dla utrzymania komfortu cieplnego podczasz zajęć na basenie)
  • maska nurkowa / do snorklingu lub okularki pływackie i zacisk na nos
  • fajka nurkowa / do snorklingu
  • wygodny strój do ćwiczeń

 

Jeżeli możesz wziąć udział tylko w jednym dniu warsztatu – skontaktuj się z nami.

Zapisy: info@bluego.pl

Posted in: Uncategorized
Tags: